Mind

Michalova informační databáze

"I can't remember, but I have it in my Mind."
Takové moje poznámky, co jsem jak řešil, abych to nemusel zase googlit. Nejedná se o tutoriály ani to nemusí být úplně správně, takže jestli vám kvůli tomu shoří počítač, poblije se křeček a opustí vás žena, tak ... mi dejte vědět ať si to opravim :-)

Raspberry Pi

Vše o minipočítači Raspberry Pi [13]

Instalace systému Raspbian - Instalace operačního systému Raspbian na Raspberry Pi. Stažení, instalace na sd kartu, update & upgrade, nastavení, IP adressa, přístup přes SSH (putty).

Vytvoření nového uživetele - Jak zrušit defaultního uživatele "pi" a vytvořit si vlastního. Asi hlavně aby bylo o trošku těžší Raspberry hacknout.

Multiple boot - Jak ninstalovat více operačních systému na jednu sd kartu.

Plné rozlišení monitoru - Jak přesvědčit Raspberry Pi, aby použilo plné rozlišení monitoru, bez černých okrajů.

Externí disk - Jak připojit k Raspberry Pi externí disk nebo flashku. Třeba když si chceme z Raspberry Pi udělat server.

Web server - Jak na Raspberry Pi nainstalovat Appach, PHP, MySQL a vytvořit z něj web server.

PhpMyAdmin - Instalace rozhraní PhpMyAdmin pro zprávu MySQL databází.

FTP - Nahrávání a stahování souborů na Raspberry Pi pomocí WinSCP nebo zprovoznění FTP přístupu pomocí vsftpd (Very Secure FTP Daemon).

OwnCloud server na Raspberri Pi - Jak na Raspberry Pi zprovoznit ownCloud. Připojení externího disku, instalace serveru, ftp přístupu až po instalaci ownCloud.

Raspberry Pi – Wifi hotspot - In order for the Raspberry Pi to act as a WiFi router and access point you need to install some extra software on the Raspberry.

Retropie - Nastaveni Retropie

BitTorrent Sync na Raspberry Pi - Synchronizace souborů mezi více počítači pomocí BitTorrent Sync a Raspberry Pi. Vpodstatě vlastní Cloud.

Remote Desktop na Raspberry Pi - Remote Desktop na Raspberry Pi

C#

Programování v jazyce C# [0]

Python

Programování v jazyce Python [1]

Elektronika

Součástky, obvody, návrh dps ... [0]

SQL

MySQL, MSSQL [1]

Web

html 5, css 3, php, třídy, form atd. [1]